Choď na obsah Choď na menu

Pravidlá KTL 2022

Krtíšska tenisová liga 2022

1. Tento rok sa uskutočnia dve ligy dvojhry aj štvorhry mužov a v kategórii žien dvojhra aj štvorhra.

2. Víťazi 2.ligy dvojhry aj štvorhry postupujú o rok do 1.ligy a poslední z 1.líg zostupujú o rok do nižších líg.

3. Všetky ligy mužov aj žien sa v základnej časti odohrajú systémom každý s každým, prví štyria po základnej časti postúpia do play-off. (1-4, 2-3)

4. Zápasy základnej časti tenisovej ligy sa hrajú na dva víťazné sety, za stavu 6:6 nasleduje tajbrejk, prípadný tretí rozhodujúci set bude super-tajbrejk do 10 bodov.  Zmena začína od play-off, kde sa prípadný tretí rozhodujúci set hrá celý do 6 gemov.

5. Víťaz zápasu vo všetkých ligách získava 2 body, porazený 1 bod a za neodohratý zápas obaja hráči 0 bodov. Pri rovnosti bodov dvoch a viacerých hráčov rozhodujú vzájomné zápasy.

6. Štartovné sa tohto roku neplatí.

7. Domáci hráč zabezpečí miesto, dáva minimálne 3 vyhovujúce lopty a hráči dohodnú čas zápasu počas určeného kola. Konečný stav zápasu napíšu hráči na výsledkovej tabuli dvorcov alebo na tejto našej klubovej stránke v komentároch pod článkom KTL 2022.

8. V tomto 27.ročníku KTL získavajú hráči opäť za tri výhry plechovku loptičiek, max. 2 ks/hráč/liga.