Pravidlá ligy 2020

25. 6. 2020

Krtíšska tenisová liga 2020

1.Vo dvojhre mužov sa odohrajú tri ligy, vo štvorhre dve ligy a medzi ženami iba štvorhra, v každej lige hrá 8 hráčov (párov).

2. Tohto roku sa z líg nevypadáva, iba víťazi singla 2. a 3. ligy postúpia o rok do vyššej ligy.

3. V štvorhre mužov sa obe ligy odohrajú systémom každý s každým, prví štyria po základnej časti v oboch ligách postúpia do play-off. (1-4, 2-3)

4. Štvorhrová liga žien sa hrá v dvoch rovnocenných skupinách systémom každá dvojica s každou, prvé dve z každej skupiny postupujú do semifinále (1A-2B, 2A-1B)

5.Zápasy tenisovej ligy sa hrajú na dva víťazné sety, za stavu 6:6 nasleduje tajbrejk, prípadný tretí rozhodujúci set vo dvojhre super-tajbrejk do 10 bodov, vo štvorhre mužov celý set do 6 gemov..Víťaz zápasu vo všetkých ligách získava 2 body, porazený 1 bod a za neodohratý zápas obaja hráči 0 bodov. Pri rovnosti bodov dvoch a viacerých hráčov rozhodujú vzájomné zápasy.

6.Štartovné sa tohto roku neplatí.

7. Domáci hráč zabezpečí miesto, dáva minimálne 3 vyhovujúce lopty a hráči dohodnú čas zápasu počas určeného kola. Konečný stav zápasu napíšu hráči na výsledkovej tabuli dvorcov alebo na tejto našej klubovej stránke v komentároch pod článkom KTL 2020.

8. V tomto jubilejnom 25.ročníku získavajú hráči opäť za tri výhry plechovku loptičiek, max. 1 ks/hráč/liga.

9. V 1.lige dvojhry mužov budú mať všetci hráči v zápase proti J.Sulačekovi ml v každom geme náskok 30:0 (v prípade tajbrejku náskok 3:0), proti F.Húšťavovi v každom geme náskok 15:0 (v prípade tajbrejku náskok 3:0). Prípadný tretí set sa hrá supertajbrejk bez náskoku, t.z. od stavu 0:0. Vzájomný zápas týchto dvoch hráčov sa hrá bez hendikepu.