Choď na obsah Choď na menu

Pravidlá ZTL 2018/19

Zimná tenisová liga  2018/19

1. V súťaži sa predstaví 8 párov.

2. Liga sa hrá v základnej časti systémom každý s každým a na záver Masters, ktorý sa odohrá v jeden deň 16.3.2019 alebo 23.3.2019. Na turnaji Masters získajú dvojice navyše 10,8,6,5,4,3,2,1 bodov.

3. Zápasy tenisovej ligy sa odohrajú na dva víťazné sety, prípadný tretí rozhodujúci set sa hrá celý do 6 gemov, za stavu 6:6 nasleduje tajbrejk v každom sete (aj v treťom). Víťaz zápasu získava 2 body, porazený 1 bod a za neodohratý alebo skontumovaný zápas 0 bodov. Deadline všetkých zápasov je bez výnimky 2 dni pred termínom Masters. Pri rovnosti bodov dvoch a viacerých párov rozhoduje vzájomný zápas(y).

4. Štartovné sa v tomto roku neplatí, poplatok za halu sa platí v ľubovoľnom čase iba za prvú hodinu bez ohľadu na dĺžku zápasu. Pre ZTL je vyhradený aj špeciálny bezplatný termín v piatok 17-19 hod, ktorý si môžete rezervovať priamo v hale alebo tu na stránke v komentároch.

5. Domáci pár dohodne čas zápasu najneskôr počas rozpísaného termínu kola a dáva minimálne 3 vyhovujúce lopty. Konečný stav zápasu napíšu hráči na výsledkovej tabuli v hale alebo na tejto našej klubovej stránke v komentároch pod článkom ZTL 2018/2019.

6. Za každé 3 víťazstvá získavate loptičky a prvých 5 dvojíc aj voľné vstupy do športového areálu na rok 2019. Okrem toho všetci účastníci získajú originálnu cenu za umiestnenie.