Choď na obsah Choď na menu
 


Pravidlá ZTL 2019/2020

ZTL  2019/2020

 

1. V súťaži sa predstaví 8 párov.   

2. Liga sa hrá v základnej časti (ZČ) systémom každý s každým a na záver Masters, ktorý sa odohrá v jeden deň ku koncu marca. Na Masters sa prebojujú len tie páry, ktoré odohrajú všetky zápasy ZČ. Body zo ZČ sa nikde neprenášajú, Masters sa bude hrať od nuly v dvoch skupinách. V prvej budú 1.,4.,5.,8. zo ZČ, v druhej 2.,3.,6.,7. zo ZČ, bude sa hrať v skupine každý s každým na jeden set, potom víťazi skupín veľké finále o majstra ligy a druhí zo skupín malé finále o celkové 3.miesto.

3. Zápasy tenisovej ligy sa odohrajú na dva víťazné sety, prípadný tretí rozhodujúci set sa hrá tiež na celý set do 6. Víťaz zápasu získava 2 body, porazený 1 bod a za neodohratý alebo skontumovaný zápas 0 bodov. Deadline všetkých zápasov je bez výnimky 2 dni pred termínom Masters. Pri rovnosti bodov dvoch a viacerých párov rozhoduje vzájomný zápas(y).        

4. Zápasy je potrebné odohrať najneskôr v mesiaci, ktorý je určený pre dané kolo. Odporúčam zápasy predohrať, aby ste neboli ku koncu v strese. Pre ZTL je vyhradený aj špeciálny bezplatný termín v piatok 19-21 hod, na ktorý budú rozpísané zápasy. Ak niekto na určený zápas nebude môcť prísť, musí miesto seba nájsť inú dvojicu, inak hodiny platí. 

  5. Každý pár získava pred prvým zápasom plechovku loptičiek, všetci účastníci Masters získajú originálnu cenu za umiestnenie.