Choď na obsah Choď na menu

Suli s Vršom majstrami Slovenska vo štvorhre

2. 7. 2017

img_20170701_185501.jpg Majstrovstvá Slovenska sa po roku konali znova na Piešťanských kurtoch. V dosť nepriaznivom veternom počasí v kategórii stredných starcov 45+ mali naši po nedohratí viacerých zápasov za súpera P.Komlóssyho z Bratislavy s domácim M.Válekom. V prvom sete najskôr ťahali za kratší koniec, ale riziko na konci setu prinieslo zlom a z 4:5 otočili na 7:5 a druhý set uštedrili súperovi kanára.

img_20170701_185511.jpg Finále bolo ešte dramatickejšie. V prvom sete síce naši viedli 2:0,4:2,5:3, no súper B.Engel (Bratislava)/P.Vidiš (S.N.Ves) niekoľkými nečitateľnými volejmi vo vetre vyrovnal na 5:5 a mal aj dvakrát brejkbol. Nevyužil ho a naši naopak hneď prvý setbol na 7:5 premenili skvelou Suliho čiarou zvonka. V druhom sete si všetci v kvalitnom zápase držali servis až do 4:3, potom našim zasvietilo slnko do servisu, čo skúsený súper využil a set vyhral 6:4. Supertajbrejk bola lotéria od začiatku, nikto nevyhrával o viac ako 1 bod - 1:0,1:2,3:4,6:5,7:6,7:8. Za stavu 8:9 a 9:10 naši odvrátili dva mečboly a využili radšej hneď svoj prvý najlepším Suliho volejom v zápase.cheekyyes